• enam@eiraiska.ee

Stella Kyriakides

Stella Kyriakides1. detsembril 2019 määrati proua Kyriakides Euroopa tervise- ja toiduohutuse volinikuks. Toiduohutuse valdkonnas juhib ta uut säästva arengu strateegiat nimega „Farm to Fork“, mis hõlmab toiduahela iga sammu alates tootmisest kuni tarbimiseni. Tema ülesannete hulka kuulub ka toiduohutust ning loomade ja taimetervist käsitlevate ELi seaduste jõustamise tagamine ning taimetervise kaitsmise, pestitsiididest sõltuvuse vähendamise ja madala riskiga ning mittekeemiliste alternatiivide toetamise töö juhtimine.

Aastatel 1979–2006 töötas pr Stella Kyriakides kliinilise psühholoogina Küprose Vabariigi tervishoiuministeeriumi vaimse tervise teenistuses laste ja noorukite psühhiaatria valdkonnas. 2006. aastal valiti ta Küprose parlamenti ning uuesti valiti ta ka 2011. ja 2016. aastal Demokraatliku partei nimekirjas, mille asepresidendiks ta siis oli.

2012. aastal määrati ta Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (PACE) Küprose delegatsiooni juhiks. 2017. aastal valiti ta PACE presidendiks.